بالابر وینچی

بالابر وینچی

بالابر وینچی

وینچ ها و بالابرها نه تنها شبیه به هم به نظر می رسند، بلکه در نگاه اول به نظر می رسد که عملکرد یکسانی دارند. هر دو اجسام سنگین را می کشند، چه کشیدن ماشین یا بلند کردن آن. تفاوت اصلی بین بالابر وینچی و بالابرهای دیگر این است که چگونه آنها اجسامی را که به آنها متصل شده است می کشند. بالابر وینچی برای کشیدن بار سنگین به صورت افقی هستند. بیرون کشیدن یک ماشین از یک گودال یا بالا کشیدن آن روی یک تریلر یک کار عالی برای یک بالابر وینچی است. بالابرها به منظور بلند کردن بار سنگین به صورت عمودی هستند. بیرون کشیدن موتور از ماشین یا پایین آوردن چیزی روی تخت کامیون مواردی هستند که ممکن است از بالابر استفاده کنید.

علاوه بر درک عملکرد اصلی یک وینچ ، دانستن جزئیات فنی نیز می تواند مهم باشد. بالابر وینچی وسیله ای است که برای پیچیدن یک کابل (یا یک طناب سیم) استفاده می شود، بنابراین وقتی جسمی به سیمی متصل می شود، کششی روی آن جسم ایجاد می شود. این معمولاً برای تحمل بارهای غلتشی با شیب اندک انجام می شود. در بسیاری از موارد جسمی که به طناب متصل می شود چیزی است که به سختی جابه جا می شود، مانند یک درخت بسیار بزرگ. این به این معنی است که کشش حاصل توسط بالابر وینچی، جسمی را که به وینچ متصل است حرکت می دهد، مثلاً یک ماشین. سیم طناب بالابر وینچی به جسمی که نیاز به حرکت دارد، معمولاً یک وسیله نقلیه گیر کرده متصل می شود. معمولا بالابر وینچی به جسم غیر متحرک تر متصل می شود، مانند کامیون یدک کش.

بالابر وینچی بر اساس آنچه که می توانند تنها با یک لایه پایین طناب در اطراف درام وینچ بکشند رتبه بندی می شود. به این معنی که در بالابر وینچی فقط طناب کافی برای پوشاندن درام وینچ یک بار وجود دارد. معنی این برای شما این است که هر چه طناب بیشتری روی وینچ باشد، دقت رتبه بندی آنها کمتر می شود. مقدار کشش معمولاً حدود ۱۰ درصد در هر لایه طناب کاهش می یابد. بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد یک بالابر وینچی، تمرین خوبی است که به وزن باری که باید بکشید، غلبه کنید.

بالابر وینچی یک سیم بکسل دارد و همچنین دارای گیربکس کوچکی است این موارد موجب شده است که در برابر بالابرهای هیدرولیکی دارای قیمت های کمتری باشد و بدلیل اینکه پاراشوت ندارند معمولا از امنیت پایین تری برخوردارند.