وینچ

وینچ

وینچ

وینچ برای کشیدن بار سنگین به صورت افقی بر روی سطح کمی شیبدار یا همسطح طراحی شده است و بالابر برای بلند کردن بار به صورت عمودی بر روی شیب های تندتر که بیش از ۴۵ درجه است طراحی شده است. هر دو ابزار می توانند کارهای بلند کردن سنگین را آسان تر کنند. با این حال، اطمینان از انتخاب تجهیزات مناسب برای کار بسیار مهم است. سیستم‌های وینچ دستگاه‌هایی هستند که برای پیچیدن کابل یا طناب به داخل یا خارج استفاده می‌شوند، به طوری که کشش حاصل، جسمی را می‌کشد. درام وینچ به صورت دستی یا با هوا، برق یا هیدرولیک تغذیه می شود. اکثر درام های وینچ از فولاد ساخته شده ساخته شده اند و برای ظرفیت بارگذاری خاصی طراحی شده اند. یک وینچ ساده، مانند وینچ دستی، از طناب یا کابلی تشکیل شده است که به دور یک درام یا بشکه پیچیده شده است. وینچ های صنعتی پیچیده تر، مانند وینچ های برقی، برای یدک کشی اتومبیل، قایق یا کمک به جابجایی قطعات تجهیزات سنگین استفاده می شوند.

وینچ ها بر اساس حداکثر باری که تنها با لایه پایین طناب روی درام می تواند بکشد رتبه بندی می شود. با افزایش لایه های سیم طناب، کشش خط معمولاً تقریباً ۱۰ درصد در هر لایه کاهش می یابد. اندازه وینچ مورد نیاز شما برای یک کار به عوامل زیادی از جمله وزن، تحرک و سطح بستگی دارد. در اینجا یک فرمول سریع و آسان برای تعیین حداقل اندازه وینچ مورد نیاز وجود دارد: وزن ناخالص سنگین ترین جسمی را که قصد دارید بکشید در ۱٫۵ ضرب کنید. مهم است که به خاطر داشته باشید که متغیرهای متعددی با وینچینگ مرتبط هستند، بنابراین بهتر است با سازنده مشورت کنید تا اندازه وینچ مناسب را برای برنامه مورد نظر خود را تأیید کنید.

یکی از فاکتورهای اصلی تمایز بین وینچ و بالابر، سیستم ترمز است. اکثر وینچ های خارج از جاده با ترمزهای دینامیکی ساخته می شوند که در آن سیستم دنده برای نگه داشتن خودکار بار طراحی شده است. ترمزهای دینامیک از چرخ دنده های وینچ برای مقاومت استفاده می کنند که آن را برای بارهای معلق ناپایدار می کند. به همین دلیل، اگر بخواهید از یک وینچ به عنوان بالابر استفاده کنید، بار ممکن است بلغزد یا چرخ دنده ها رد شوند و در نتیجه وضعیت بسیار خطرناکی ایجاد شود.

بالابرها از سیستم های ترمز مکانیکی استفاده می کنند که دارای یک ترمز فیزیکی هستند که مواد معلق را قفل می کند بنابراین هیچ خطری وجود ندارد. بالابرها همچنین مکانیزم قرقره آزاد ندارند. این باعث می شود بالابرها گزینه ایمن تری برای بلند کردن مواد باشند، زیرا خطر سر خوردن بار کاهش می یابد. بالابرها همچنین به یک کلید محدود کننده بار مجهز هستند تا از تلاش برای بلند کردن بیشتر از ظرفیت طراحی شده جلوگیری کنند.

برخی از وینچ ها به طور ویژه برای دوبل شدن به عنوان بالابر ساخته می شوند. برای اینکه از وینچ به عنوان بالابر استفاده شود باید ترمز قفلی داشته باشد و مکانیزم قرقره آزاد نداشته باشد یا اینکه بتوانید آن را بردارید یا غیرفعال کنید. هرگز نباید از وینچ به عنوان بالابر استفاده کنید، مگر اینکه سازنده به وضوح بیان کند که وینچ برای استفاده به عنوان بالابر تایید شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نصب یا بازرسی بالابر خود با کارشناسان ما در پارسیان بالابر تماس بگیرید.