بالابر مغازه ای

بالابر مغازه ای

بالابر مغازه ای

بالابر مغازه ای ، برای جابجا کردن بار در بین طبقات فروشگاه ها یا مغازه به کار برده می شود. بالابر مغازه ای از نظر امنیت نسبت به بالابر ساختمانی ایمنی بیشتری دارد. روش کار بالابر مغازه ای به این صورت است که به کمک سیم بکسل و موتور و گیربکس شاسی بالابر جابجا می شود و وقتی بالابر به طبقه مدنظر رسید و به میکروسوئیچ ها برخورد کرد ، برق قطع می شود و بالابر توقف می کند.

مدل رایجی از بالابر مغازه ای که ساخته می شود ، بالابر سیصد کیلویی می باشد. از این بالابر برای حمل مواد اولیه در فروشگاه ها ، حمل کتاب در کتاب فروشی ها و فروشگاه ها ، جا به جا کردن مواد غذایی ، قطعات خودرو ، حمل و جا به جا کردن بار در انبار و فروشگاه ها به کار می رود. همین طور برای جابجا افراد در فروشگاه ها و مغازه ها به کار می رود. نکته مهمی که باید در این مورد بهش توجه کرد این است که اگر بالابر مغازه ای برای حمل شخص استفاده می شود حتما باید از سیم بکسل بسیار قوی با امنیت بالا استفاده کنیم و حتما این بالابر باید قابلیت ترمز کردن داشته باشد.

در بالابر مغازه ای همه قطعات به صورت پیچ و مهره ای و با اصول استانداردی که آسانسور دارد ، می باشد . نحوه کارکرد بالابر مغازه ای شبیه بالابر ساختمانی می باشد و برای این که امنیت در این بالابر بالا باشد از دو میکروسوئیچ در آن استفاده می شود. اجزایی که در بالابر مغازه ای به کار می رود عبارتند از الکتروموتور ، قرقره ، سیم بکسل ، شاسی ، ناودانی و میکروسوئیچ. قدرتی که باید گیربکس و موتور باید داشته باشد مطابق وزنی که حمل می کند مشخص می شود. در بالابر مغازه ای نوع گیربکسی که استفاده می شود ، گیربکس حلزونی تیپ وی اف VF است.

مواردی که باید در تعمیر و نگهداری بالابر مغازه ای باید به آن توجه کرد شامل بررسی ریل های استفاده شده در این بالابر است که نباید زنگ زده باشد ، هر ۶ ماه یکبار باید این بالابر توسط کارشناس های با تجربه سرویس شود ، باید زمان بارگیری به ظرفیت بالابر توجه کرده و بار اضافه ای جا به جا نکنید و مانع هر گونه نوسانات برق در بالابرهای مغازه ای شوید. برای دریافت مشاوره جهت خرید بالابر مغازه ای مناسب و بهینه و اصل با ما تماس بگیرید.