بالابر نفربر

بالابر نفربر

 

بالابر نفربر

بالابر نفربر ، برای جابجا کردن شخص یا حمل بار به کار می رود. نحوه کار بالابر نفربر با تجهیزاتی مثل آسانسور یا جرثقیل فرق می کند. به دلیل این که این بالابر انسان ها را در بین طبقات ساختمان یا آپارتمان جابجا می کند باید بسیار ایمن باشد و حتما باید تامین امنیت جانی افراد کابین داشته باشد ، کابین این نوع بالابر را معمولا به صورت تمام کابین می سازند البته در مواقعی ممکن است به صورت نیمه کابین هم بسازند که با مکانیزم هیدرولیک کار می کند به این نوع بالابر ، هیدرولیکی هم می گویند. بالابر نفربر براساس نوع کاربرد انواع مختلفی دارد بعنوان مثال بالابر نفربر ساختمانی ، خانگی ، بالابر آپارتمانی ، برقی ،قیچی ، آکاردئونی و نرده ای که به این نوع بالابر ، بالابر پله هم گفته می شود. پرکاربردترین نوع بالابر نفربر ، خانگی می باشد که معمولا اگر در خانه ای افرادی ناتوان و معلول یا افراد سالمند باشند برای راحتی در جابجا شدن این افراد در خانه بالابر نفربر خانگی نصب می کنند. معمولا این بالابر در اندازه ۸۰*۸۰ یا ۱۲۰*۱۲۰ ساخته می شود.

بعضی وقت ها برای جابجایی در بین طبقات ساختمان ها و آپارتمان هایی که آسانسور ندارند و همینطور امکان این وجود ندارد که چاله آسانسور کنده شود ، برای جابجا شدن از بالابر نفربر آپارتمانی استفاده می کنند که مثل آسانسور کار می کند. بالابر نفربر ساختمانی که نوع دیگری از بالابر می باشد شیر پایین آورنده دارند که در مواقع ضروری استفاده می شود و به صورت دستی کار می کند. بالابر قیچی می تواند اشخاص را در هر ارتفاعی جابجا کند و قیمت آن به ارتفاع و ظرفیتی که مشتری می خواهد ، بستگی دارد.

بالابر نفربر نرده ای ، در پله ها نصب می شود و افراد معلول و ناتوان جسمی یا افراد سالمند را جابجا می کند. بالابر نفربر نرده ای که به آن بالابر پله هم گفته می شود صندلی دارد و شخص می تواند روی آن بنشیند. نوع دیگری از بالابر نفربر ، بالابر دستی است که ارتفاع به صورت دستی تنظیم می شود و از این نوع بالابرها در کارخانجات و صنایع بیشتر استفاده می شود. قیمت این بالابر براساس تک نفره یا چند نفره بودن ، ثابت یا متحرک بودن ، هیدرولیکی یا برقی بودن ، چرخ بالابر خودرویی باشد یا کارگاهی تعیین می شود. برای دریافت مشاوره جهت خرید بالابر نفربر ایمن و باکیفیت با کارشناسان ما تماس بگیرید.