نفربر خانگی

نفربر خانگی

نفربر خانگی

دستگاه نفربر خانگی یک نوع آسانسور کوچک است که برای سالمندان و معلولان در یک منزل مسکونی کار گذاشته می شود و این دستگاه دارای بخش های زیادی است که ما در ادامه در مورد این توضیح می دهیم. با این همه توجه داشته باشید که نفربر خانگی ممکن است با توجه به سفارش شما متفاوت باشد که این به نیاز شما بستگی دارد.

اولین بخش در نفربر خانگی اپراتور درب اتوماتیک آن است که وسیله ای الکترومکانیکی است که درب نفربر خانگی را به طور خودکار باز و بسته می کند همچنین باتری پشتیبان یک منبع برق اضطراری که به شما امکان می دهد در صورت قطع برق نفربر خانگی را به سطح پایین تر بعدی پایین بیاورید.

دکمه تماس بخش بعدی نفربر خانگی است که با فشار دادن دکمه تماس در راهرو، بالابر به سطح شما خواهد رسید و کابین بالابر مسافران را از یک طبقه به طبقه دیگر منتقل می کند که اینها از قبل آماده شده اند یا می توانند برای پذیرش طرح شما ناتمام رها شوند. بخش بعدی پنل کنترل داخل نفربر خانگی است که دکمه های طبقه، کلید چراغ، دکمه هشدار، کلید توقف اضطراری و قفل کلید اختیاری را در خود جای داده است و کنترلر مدارهای کنترل الکتریکی آسانسور را در خود جای می دهد که این مغز سیستم نفربر است.

در ساختار نفربر خانگی سیستم درایو در واقع سیستم محرکه قدرت است و قدرتی است که در بالا بردن کابین نفربر و سرنشینان آن وجود دارد که البته اینترلاک الکترومکانیکی بخش دیگری است که اغلب به عنوان EMI شناخته می شود، یک قفل ایمنی الکترومکانیکی است که از باز شدن درب بالابر در صورتی که نفربر در آن متوقف نباشد، جلوگیری می کند که با همکاری قفل مکانیکی که روی درب در هر طبقه قرار دارد از یک بازو برای قفل و باز کردن مثبت درب نفربر خانگی استفاده می کند.

دروازه دری است که به لبه بیرونی نفربر خانگی یا کابین متصل می شود و از تماس اجسام داخل با اجسام خارج کابین در طول سفر جلوگیری می کند و سبک های درب نفربر عبارتند از: آکاردئون، دو قسمتی و رول که این بخش با سیستم درایو از یک موتور سربار کوچک بدون دنده استفاده می کند که با مجموعه ای از کابل های سیم به مجموعه زنجیر متصل می شود.

البته نفربر خانگی مسکونی اغلب از یک درایو هیدرولیک طناب دار برای بلند کردن و پایین آوردن استفاده می کنند و این بخش از ترکیبی از جک هیدرولیک و کابل برای بالا بردن کابین نفربر خانگی استفاده می کنند که این کار یک آسانسور هیدرولیک را بدون نیاز به حفر سوراخ عمیق در زمین فراهم می کند. در واقع جک هیدرولیک در بالابر بین ریل ها قرار دارد و یک قرقره به بالای جک متصل شده است.

دو کابل بالابر چیزها را به هم متصل می کند البته یک سر آن به کابین وصل شده است و انتهای دیگر به یک نقطه ثابت در پایه ریل ها بسته شده است و کنترلر و پمپ هیدرولیک در ماشین آلات مجاور قرار دارند که این نفربر خانگی به یک گودال کم عمق نیاز دارد.